Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie 24.10.2021

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Przyszliśmy do Jezusa Chrystusa, aby razem z Nim złożyć nasze życie na ołtarzu, wierząc, że tylko moc Bożej miłości, może przemienić naszą szarą codzienność w jutrzenkę życia.
Wierzymy, że dzięki ingerencji Ducha Świętego, podczas tej Eucharystii sam Chrystus nakarmi nas swoim Ciałem i Krwią, ale również, że przemieni nasze zaślepione przez grzech serca, które pragną tak jak niewidomy z dzisiejszej Ewangelii doświadczyć miłości Boga. Dlatego z wiarą wołajmy: „Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną”

Módlmy się za całą parafię i wszystkich Misjonarzy, szczególnie pochodzących z naszej parafii.

Gościmy pośród nas ks. diakona Patryka DAWIDA i kleryków naszego Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego, którzy dzisiaj dzielą się z nami świadectwem wiary. Prosimy dobrego Boga o liczne, święte i godne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.  Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Misje.

 

 

 1. ZAPRASZAMY DZISIAJ: o 16.00 na nabożeństwo różańcowe. Chcemy w tym tygodniu misyjnym polecać sprawy Misji. To ostatni tydzień różańca. Zapraszamy wszystkich do modlitwy , a szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli w tym roku na różańcu.
 2. WE WTOREK: o 16.30 katecheza dla dzieci wczesno komunijnych i ich rodziców.
 3. W PIĄTEK: O 16.00 spowiedź dla uczniów klas VII SP1 i msza szkolna dla nich 16.30. O 17.15 spowiedź dla klas VII SP2 i msza św. o 18.00.
 4. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ: zapraszamy wszystkie dzieci na ostatni w październiku różaniec, który odmówimy przy grocie Matki Bożej Fatimskiej. To dzień przed Uroczystością Wszystkich Świętych, dlatego przyjdźmy przebrani za jakiegoś Świętego Patrona, by później przejść procesyjnie do kościoła.   
 5. BÓG ZAPŁAĆ: za materialną troskę o kościół i prowadzone inwestycje. Dziękujemy za wszystkie  ofiary i te składane na konto parafii. Za tydzień w niedzielę kolekta będzie przeznaczona na opłaty za energię elektryczną i wszystkie media.
 6. DZIĘKUJEMY TROSZCZĄCYM SIĘ O CZYSTOŚĆ I PORZĄDEK W NASZEJ ŚWIĄ­TYNI I CAŁYM JEJ OBEJŚCIU. Bóg zapłać Paniom i Panom za poświęcony czas.
 7. POLECAMY PRASĘ KATOLICKĄ. Gościa Niedzielnego. Do nabycia też Magnificat. W zakrystii można jeszcze nabyć kalendarze ścienne na rok 2022. – Madonny Europy.   
 8. ZBLIŻA SIĘ UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I CZAS ZADUSZNY: Uporządkujmy groby naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy szczególnie o nich w modlitwie, Mszy św., zyskując odpusty. W zakrystii i kancelarii można składać zalecki za zmarłych. Z tyłu kościoła wyłożone są kartki na wypisanie wypominek. Modlitwy za zmarłych z procesją na cmentarzach odbędą się 1 listopada o godz. 14.00 w kościele św. Wawrzyńca na górce.
 9. OKAZJA DO SPOWIEDZI PRZED UROCZYSTOŚCIĄ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
 10. W RAMACH ORZESKIEJ JESIENI ORGANOWEJ: zapraszamy na koncert w sobotę o godz. 18.00 do kościoła ewangelickiego św. Ducha w Orzeszu.
 11. REKOLEKCJE DLA ZWIĄZKÓW NIESAKRAMENTALYCH odbędą się w domu rekole­kcyjnym Emaus w Koniakowie od 3 do 5 grudnia. Zapisy i szczegóły na stronie internetowej: emauskoniakow.pl
 12. W PIĄTEK 5 listopada:  w ramach katechezy dorosłych po Mszy św. wieczornej o 18.45 zapraszamy na spotkanie z liturgistą i byłym ceremoniarzem naszej archidiecezji - ks. dr Grzegorzem Śmiecińskim w temacie: Msza jak wizyta w „restauracji”. W dobie różnych dylematów i pytań  związanych ze sprawowaniem Mszy św., podchodzeniem i przyjmowaniem komunii św. będzie można zadać również pytania. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tą tematyką.   

 

IDZCIE NA CAŁY ŚWIAT I NAUCZAJCIE WSZYSTKIE NARODY 
ŻYCZYMY DOBREJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI

 


Ogłoszenia duszpasterskie 17.10.2021

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

ZAKOŃCZENIE PARAFIALNYCH MISJI ŚWIĘTYCH

 

Gromadzimy się na Eucharystii która kończy MISJE ŚW. Otwarci na czynienie dobra, chcemy służyć jak najlepiej sprawie Pana. Niech Boże Słowo przemienia nas i prowadzi drogami świętości.

Módlmy się za całą parafię i naszych Misjonarzy, dziękując za ich obecność i umocnienie nas Bożym Słowem.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na cele misyjne OO. Redemptorystów. Polecamy ją Waszej ofiarności.

     

 1. DZISIAJ: o 15.45 w kościele różaniec i poświęcenie krzyża misyjnego. Przynieśmy nasze krzyże misyjne. Zakończenie MISJI ŚW. na Mszy o godz. 16.30. Wszystkich zapraszamy.
 2. RÓWNIEŻ DZISIAJ W KATOWICKIEJ KATEDRZE O GODZ. 12.00 sprawowana będzie uroczysta Msza św. inicjująca proces synodalny na temat. „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja.
 3. CODZIENNIE ZAPRASZAMY NA NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE: o 17.15 prowadzone przez grupy parafialne.  
 4. W PONIEDZIAŁEK: na Mszy św. o godz. 8.00 modlić się będziemy w intencji siostry Korneliuszy z okazji jej urodzin. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Służby Zdrowia – lekarzy i personelu orzeskiego szpitala i za wszystkich, którzy posługują chorym. Serdecznie zapraszamy wszystkich do modlitwy.
 5. WE WTOREK: o 16.30 katecheza dla dzieci wczesno komunijnych i ich rodziców.
 6. W PIĄTEK: o 16.30 Msza szkolna na którą szczególnie zapraszamy dzieci klas III przygotowujących się do Komunii Św. Spowiedź od 15.55 dla dzieci, które jeszcze w tym miesiącu nie skorzystały z tego sakramentu. O 18.00 zapraszamy do udziału we Mszy św. naszą młodzież oazową. Po Mszy św. spotkanie w kościele z klerykami naszego śląskiego seminarium.
 7. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ: przypada Niedziela Misyjna. Gościć będziemy w naszej parafii kleryków naszego WŚSD, którzy przeprowadzą Akcję Powołaniową. Kolekta będzie przeznaczona na Misje.  
 8. BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie wsparcie kościoła i prowadzonych inwestycji. Dziękujemy za wszystkie  ofiary i te składane na konto parafii.
 9. DZIĘKUJEMY TROSZCZĄCYM SIĘ O CZYSTOŚĆ I PORZĄDEK W NASZEJ ŚWIĄ­TYNI I CAŁYM JEJ OBEJŚCIU. Bóg zapłać Paniom i Panom za poświęcony czas.
 10. POLECAMY PRASĘ KATOLICKĄ. Gościa Niedzielnego. Do nabycia też Magnificat. W zakrystii można jeszcze nabyć kalendarze ścienne na rok 2022. – Madonny Europy.   
 11. ZBLIŻA SIĘ UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I CZAS ZADUSZNY: Chcemy pamiętać o naszych zmarłych w modlitwie i Mszy św. W zakrystii i kancelarii można składać zalecki za zmarłych. Z tyłu kościoła wyłożone są kartki na wypisanie wypominek.
 12. W RAMACH ORZESKIEJ JESIENI ORGANOWEJ: w sobotę o 19.00 w naszym kościele koncert organowy. Serdecznie zapraszamy.
 13. KOŃCZYMY PARAFIALNE MISJE: Bóg zapłać O. Mariuszowi i O. Witoldowi za cały ten tydzień umocnienia nas w wierze. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tych dniach szczególnie w życiu parafii i zaangażowali się w piękne przeżywanie misyjnych spotkań. Dziękujemy za pomoc w organizacji drogi krzyżowej i zabezpieczeniu ruchu naszej Policji, Straży Pożarnej i firmie Rduch.

 

NIE ZAMYKAJMY SERCE, ZBAWIENIA NADSZEDŁ CZAS,

 – GDY CHRYSTUS PUKA W DRZWI, MOŻE OSTATNI RAZ

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymsko-Katolicka pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryji w Orzeszu, siedziba: Orzesze, św.Wawrzyńca 2.